Αποτελέσματα Πανελλαδικών Εξετάσεων

2017

 Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει
τα εξαιρετικά αποτελέσματα που, για μια ακόμη χρονιά,
σημείωσαν οι μαθητές της κατά τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2017.
Το ποσοστό επιτυχίας ανήλθε στο 87%.

Η Διοίκηση, η Διεύθυνση και οι Καθηγητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συγχαίρουν τους αποφοίτους μας
και τους εύχονται καλές σπουδές και καλή συνέχεια στη ζωή τους!

 

ΑΝΩΤΑΤΗ & ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

κατάταξη μαθητών ανά Ομάδα Προσανατολισμού, σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν

ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 ΚΝΟΥΝΗ ΜΑΡΙ-ΛΙΖ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
2 ΠΑΠΑΔΡΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
3 ΤΖΑΒΑΡΑ-ΡΟΥΣΣΗ ΑΘΗΝΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
4 ΓΡΟΣΟΜΑΝΙΔΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
5 ΛΟΥΔΑΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
& ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
6 ΦΑΣΙΤΣΑ ΝΙΚΗ ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
7 ΓΚΙΡΚΙΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΗΜΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
8 ΜΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ ΧΗΜΕΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
9 ΚΟΜΠΟΡΟΖΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΠΛΟΥΜΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
10 ΣΑΡΛΗ ΒΑΡΒΑΡΑ-ΑΝΤΩΝΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
11 ΦΑΣΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
12 ΚΑΡΑΔΕΛΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
13 ΜΑΝΤΑΛΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ ΜΑΡΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
14 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
15 ΚΩΣΤΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΟΠΤΙΚΗΣ - ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ
16 ΒΑΚΑΣΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΙ ΔΥΤ. ΕΛΛΑΔΑΣ
17 ΝΤΟΦΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΕΛΠΙΔΑ ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΤΕΙ ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
18 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ & ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΤΕΙ ΚΡΗΤΗΣ
ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
19 ΤΖΑΒΑΡΑ-ΡΟΥΣΣΗ ΕΛΕΝΗ ΝΟΜΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ
20 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
21 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ - ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ
& ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
22 ΝΙΚΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΕΙΟ
23 ΛΙΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟ
24 ΚΙΟΥΣΗ ΘΕΜΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
25 ΦΕΝΕΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
26 ΚΑΤΣΑΟΥΝΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΑΘΗΝΩΝ (ΑΣΟΕΕ)
27 ΞΕΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΑΘΗΝΩΝ (ΑΣΟΕΕ)
28 ΠΕΡΛΕΓΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΑΘΗΝΩΝ (ΑΣΟΕΕ)
29 ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ & ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
30 ΞΕΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
31 ΣΑΡΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
32 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΓΓΕΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΤΕΙ ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
33 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ- ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΕΙ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
34 ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ & ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΕΙ ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
35 ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ- ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΤΕΙ ΔΥΤ. ΜΑΚ/ΝΙΑΣ

 

ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Εξωτερικό) μέσω G.C.E.
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΜΗΜΑ
36 ΝΤΙΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ KINGS COLLEGE LONDON HISTORY & INTERNATIONAL RELATIONS
37 ΛΕΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ STRATHCLYDE UNIVERSITY NAVAL ARCHITECTURE & MARINE ENGINEERING
38 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ SHEFFIELD UNIVERSITY CHEMICAL ENGINEERING

 

ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Εξωτερικό)
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΜΗΜΑ
39 ΜΠΑΚΕΛΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ
ESSEX UNIVERSITY LAW & HUMAN RIGHTS
40 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ UNIVERSITY OF NICOSIA MEDICAL SCHOOL 6-YEAR md

 


 

2016

ΑΝΩΤΑΤΗ & ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΛΛΑΔΑ)

κατάταξη μαθητών ανά Ομάδα Προσανατολισμού, σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν

ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΘΕΤΙΚΩΝ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
1 ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
2 ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
3 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
4 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
5 ΓΚΑΪΦΥΛΛΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
6 ΛΟΥΚΟΥΤΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ-ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
7 ΜΑΚΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
8 ΧΟΡΟΜΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
9 ΛΙΝΑΡΔΗ ΝΑΤΑΛΙΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
10 ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
11 ΣΤΡΙΒΙΛΗ ΡΑΦΑΗΛΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
12 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
13 ΝΤΑΓΚΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
14 ΠΑΓΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ KAI ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
15 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
16 ΦΑΣΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
17 ΧΛΟΨΙΔΗ ΡΩΞΑΝΗ-ΕΛΕΝΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΟΡΥΚΤΩΝ ΠΟΡΩΝ ΠΟΛ/ΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
18 ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
19 ΜΑΧΑ ΣΟΦΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΧΑΡΟΚΟΠΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
20 ΓΚΙΡΚΙΖΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
21 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
22 ΚΑΤΙΦΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΟΙΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΟΤΩΝ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
23 ΔΙΟΝΥΣΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ, ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
24 ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
25 ΚΟΥΤΣΟΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
26 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
27 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ
28 ΠΑΝΑΓΗ ΜΑΡΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
29 ΚΡΙΣΤΙΑΝΣΕΝ-ΡΕΡΕ ΑΝΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
30 ΚΟΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟ
31 ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
32 ΛΑΖΑΡΑΚΗ ΛΥΔΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΕΙΟ
33 ΚΙΟΥΣΗ ΘΕΜΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟ
34 ΝΙΚΑ ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟ
35 ΑΪΝΑΛΑΚΗ-ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
36 ΚΑΠΑΡΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
37 ΜΠΕΗ-ΣΟΦΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
38 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
39 ΣΧΙΖΑ ΑΥΓΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
40 ΓΛΥΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
41 ΓΕΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΤΕΙ ΣΤΕΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) μέσω G.C.E.
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΜΗΜΑ
42 ΣΕΪΜΕΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ DURHAM UNIVERSITY LAW
43 ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ UNIVERSITY OF BATH ECONOMICS
44 ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ UNIVERSITY OF BATH ECONOMICS
45 ΠΛΑΤΥΓΕΝΗ ΜΑΡΙΝΑ UNIVERSITY OF BRISTOL PSYCHOLOGY
46 ΚΟΜΠΑΤΣΙΑΡΗΣ ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ THE UNIVERSITY OF YORK PSYCHOLOGY
47 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ THE UNIVERSITY OF YORK COMPUTER SCIENCE
48 ΜΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ QUEEN MARY UNIVERSITY OF LONDON NEUROSCIENCE
49 ΜΑΝΤΑΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ THE UNIVERSITY OF STRATHCLYDE NAVAL ARCHITECTURE & MARINE ENGINEERING
50 ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ THE UNIVERSITY OF STRATHCLYDE NAVAL ARCHITECTURE & MARINE ENGINEERING
51 ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΝΝΑ SWANSEA UNIVERSITY BIOLOGY
52 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΟΙΒΟΣ ABERYSTWYTH UNIVERSITY GENETICS
53 ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ THE UNIVERSITY OF GREENWICH FILM STUDIES
ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ / ΤΜΗΜΑ
54 ΝΗΣΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

SWANSEA UNIVERSITY (CRIMINOLOGY & CRIMINAL JUSTICE)

με πλήρη αθλητική υποτροφία

Επίσης, οι απόφοιτοι του 2015 της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης πέρασαν επιτυχώς

σε Σχολές της προτίμησής τους (10%)

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ
55 ΑΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
56 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

 


 

2015

 ΑΝΩΤΑΤΗ & ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΛΛΑΔΑ)
κατάταξη μαθητών σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν

Ονοματεπώνυμο Σχολή Επιτυχίας Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΚΕΧΡΗΣ ΚΙΜΩΝ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ
ΓΡΙΛΛΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΟΜΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΚΑΨΙΜΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΕΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ
ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΔΑΝΑΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΚΟΝΤΑΚΟΥ ΕΡΙΕΤΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΧΡΥΣΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ, ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΑΣΤΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΜΙΧΑΛΕΑ-ΛΥΡΙΓΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΜΕΤΑΞΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Τ.Ε. ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ & ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΕΙ  ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΛΕΛΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ-ΑΛΕΞΙΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΤΕΙ  ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΓΓΟΥΡΗ ΕΡΓΙΝΑ ΚΛΩΣΤΟΫΦΑΝΤΟΥΡΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΛΟΡΑΝΔΟΥ ΦΙΛΑΔΕΛΦΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΤΕΙ  ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΤΕΙ  ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) μέσω G.C.E.
Ονοματεπώνυμο Τμήμα Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΛΕΣΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ AERONAUTICAL ENGINEERING IMPERIAL COLLEGE LONDON
ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ECONOMICS UNIVERSITY OF SUSSEX
ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)
Ονοματεπώνυμο Τμήμα Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΠΟΤΑΜΙΤΗ ΧΛΟΗ * PSYCOLOGY GLASGOW CALEDONIAN UNIVERSITY
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ** CHEMISTRY UNIVERSITE CLAUDE BERNARD LYON 1

*H μαθήτριά μας Χλόη Ποταμίτη έγινε δεκτή από το Glasgow Caledonian University, στο Tμήμα Ψυχολογίας, χωρίς να έχει παρακολουθήσει το Πρόγραμμα GCE. Η επιτυχία της ήταν αποτέλεσμα αποκλειστικά και μόνο του πλούσιου βιογραφικού της το οποίο η Χλόη διαμόρφωσε μέσα από τη συμμετοχή της όλα αυτά τα χρόνια ως μαθήτρια του Σχολείου μας σε Ομίλους, Διαγωνισμούς και Συνέδρια εντός και εκτός Ελλάδος.

**Η μαθήτριά μας Σταυρούλα Παρασκευαΐδη, η οποία πέτυχε την εισαγωγή της μέσω Πανελληνίων Εξετάσεων στο Τμήμα Επιστήμης των Υλικών του Πανεπιστημίου Πατρών, έγινε δεκτή, παράλληλα, στο Universite Claude Bernard Lyon 1, στο Τμήμα Χημείας, όπου έχει επιλέξει να φοιτήσει.


 

2014

ΑΝΩΤΑΤΗ & ΑΝΩΤΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΛΛΑΔΑ)

κατάταξη μαθητών σύμφωνα με τα μόρια που συγκέντρωσαν

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ

ΚΟΥΤΣΟΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ

ΜΟΥΓΙΑΚΟΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΙΑΤΡΙΚΗΣ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΕΘΝΙΚΟ ΜΕΤΣΟΒΙΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ

ΤΖΑΒΑΡΑ-ΡΟΥΣΣΗ

ΝΕΦΕΛΗ

ΝΟΜΙΚΗΣ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΕΧΡΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ

ΑΛΕΞΙΟΣ

ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

& ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΡΩΜΑΝΟΥ

ΝΕΦΕΛΗ

ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

& ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΜΠΕΗΣ-ΣΟΦΟΥΛΗΣ

ΝΕΣΤΩΡ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ

ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΜΠΑΚΕΑ

ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Τ.Ε.Ι. ΑΘΗΝΑΣ

ΚΑΤΡΗΣ

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΥ

ΜΑΡΙΑ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΔΙΕΘΝΩΝ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ

& ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ

ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΚΤΩΡ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΜΗΤΡΟΥΣΗ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΔΕΣΤΟΥΝΗΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΡΟΜΠΟΝΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

& ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΠΛΑΤΑΝΙΣΤΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ

ΠΑΝEΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΥΡΩΖΗ

ΟΥΡΑΝΙΑ

ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ

Τ.Ε.Ι. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ)

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΣΤΑΥΡΟΣ

ECONOMICS

WARWICK UNIVERSITY

– Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ

ΜΙΧΑΛΑΡΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ-ΚΛΕΑΝΘΗΣ

COMPUTERS & ROBOTICS

UNIVERSITY OF WASHINGTON

– Η.Π.Α.

ΚΟΣΚΙΝΑ

ΛΗΔΑ-ΕΥΣΤΑΘΙΑ*

MEDICINE

GEORGE WASHINGTON UNIVERSITY

– Η.Π.Α.

 * με αθλητική υποτροφία

Επίσης, οι απόφοιτοι του 2013 της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Δεπούντης Μαρίνος και Πατσουράκου Χριστίνα και ο απόφοιτος του 2012 Στέφανος Χόνιας πέρασαν επιτυχώς σε Σχολές της προτίμησής τους.

 

Copyright 2012. Joomla 1.7 templates free. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ